EN  |  DE  |  RU  |  CZ  |  SK

Vyhľadať

ONLINE PODPORA

PONDELOK-PIATOK: 08:00–16:00

PODPORA A OBCHOD

+421 903 822 022

ONLINE PODPORA

PONDELOK-PIATOK: 08:00–16:00

V Žiline postupne obnovujú dopravné značenie na cestách, cyklotrasách či parkoviskách

Na žilinských komunikáciách prebieha od apríla obnova vodorovného a zvislého dopravného značenia. Cesty, ktoré patria pod správu mesta, tak majú vynovené vodiace i deliace čiary a pribudli na nich tiež nové plošné znaky. Nové dopravné značenie vzniklo aj v pešej zóne, vyznačili sa čiary na ihriskách na sídliskách SolinkyVlčince a aktuálne sa dokončuje zvýraznenie priechodov pre chodcov i značenie cyklotrás.

 „Tieto práce pre nás po novom zabezpečuje spoločnosť Saroute, s.r.o., ktorá bola úspešným uchádzačom vo výberovom konaní. Verejným obstarávaním došlo k úspore finančných prostriedkov približne o 35 percent oproti predchádzajúcej zmluve so spoločnosťou Žilinské komunikácie, a.s. Nezanedbateľným faktom je aj skutočnosť, že sa rýchlejšie realizuje obnova vodorovného dopravného značenia,“ vysvetlil vedúci odboru dopravy mesta Žilina Peter Rolko.

Nový dodávateľ podľa neho navyše veľmi operatívne reaguje na najrozličnejšie požiadavky týkajúce sa osadenia a vyznačenia dopravného značenia, ktoré mu žilinská radnica zadáva, čím sa výrazne skrátili doby inštalácie značenia oproti minulému obdobiu. K dnešnému dňu sa podarilo obnoviť 90 percent úsekov ciest.

Do konca letných prázdnin by sa mali ešte vyznačiť parkovacie boxy na žilinských sídliskách. Mesto do plánu opráv zaradilo aj požiadavky obyvateľov.

„Na základe oprávnených podnetov od našich občanov sme doplnili na cesty niekoľko dôležitých dopravných prvkov. Do neprehľadných úsekov na križovatkách sme napríklad osadili zrkadlá a na nebezpečné úseky sme nainštalovali spomaľovacie prahy. Všetky tieto opatrenia prispejú k zlepšeniu, no predovšetkým k zvýšeniu bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky v našom meste,“ uviedol žilinský primátor Igor Choma. Obnova dopravného značenia v Žiline si vyžiada takmer 123 tisíc eur.

zdroj: zilinak.sk

SAROUTE

SAROUTE

Sme diverzifikovaná spoločnosť, ktorú tvorí tím ľudí, ktorí sú profesionáli vo svojich odvetviach. Pracujú na rôznych projektoch výstavby, prevádzky a údržby v rámci celého územia strednej a západnej európy.

CORPORATE IDENTITY

NAŠI PARTNERY
ONLINE PODPORA

MÁTE NEJAKÉ OTÁZKY?

Pošlite nám žiadosť o spoluprácu online alebo navštívte našu kanceláriu.

KALENDÁR

jún 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

TAGS